Laden Evenementen

Natuurwerkochtend voor kinderen – Samen bouwen aan een plek waar het zoemt, groeit en leeft

7 maart @ 10:00 am - 12:00 pm

Natuurtuin Beewell, Hoogland

Coelhorsterlaan 38
Hoogland,

A Rocha Amersfoort

Eén van de vaste gasten op de plek waar we aan het werk gaan, is de rosse metselbij. Deze vriendelijke, roodbruine bij is al vroeg in het voorjaar actief en is een echte kampioen in het bestuiven van bloemen en fruitbomen. Ze leeft niet in een volk met een koningin, steekt niet en is dol op kleine gangetjes in hout om haar eitjes in te leggen. Maar ook de rosse metselbij kan het niet alleen. Ze heeft voedsel nodig. Beschutting. Plekken waar haar larven veilig kunnen opgroeien.

Daarom organiseren we samen met Beewell, IVN en A Rocha Amersfoort een natuurwerkdag voor kinderen.

Deze ochtend gaan we geen knutselwerk maken — we gaan échte natuur versterken.

We vullen de takkenril bij: een wirwar van takken die schuilplek biedt aan insecten, vogels en misschien zelfs een egel.
We maken een kruidencirkel: geurige planten waar bijen nectar vinden.
We knappen het blotevoetenpad op: want natuur beleef je niet alleen met je hoofd, maar ook met je voeten.
En we planten een ligusterhaag: een levende muur vol schuilplaatsen, bloesem en bessen.

Alles wat we doen, helpt mee aan een rijker ecosysteem.
Voor vogels.
Voor bodemdiertjes.
Voor vlinders.
En ja — ook voor de rosse metselbij.

Kinderen gaan actief aan de slag onder begeleiding van vrijwilligers van A Rocha Amersfoort, Beewell en IVN en zijn vanaf 9.50 welkom.

Laat je kind oude kleren aantrekken die vies mogen worden — want werken in de natuur betekent zand aan je handen, aarde onder je nagels en misschien een grasspriet in je haar.

En wie weet…
als we straks klaar zijn, horen we het zachte gezoem van een rosse metselbij die haar weg weet te vinden naar de plek die wij samen hebben versterkt.