Laden Evenementen

Natuurwerkdag A Rocha Het Hogeland

5 december @ 9:30 am - 12:30 pm

Abelstok

Mernaweg
Wehe-den Hoorn,

Iedere eerste zaterdag van de maand steekt A Rocha Het Hogeland de handen uit de mouwen in de 100 jaar oude voormalige fruitboomgaard “Abelstok”. De natuur heeft de afgelopen 50 jaren vrij spel gekregen in Abelstok waardoor zaailingen van bomen als de es, de eik en de meidoorn de boomgaard behoorlijk verdicht hebben.
Door het verwijderen van zaailingen willen we meer licht, meer open plekken in de boomgaard creëren. En dan ontstaat er ruimte voor meer planten- en diersoorten, meer biodiversiteit dus. Door dit te doen zetten we ook een aantal honderdjarige fruitbomen die nog redelijk vitaal zijn in de ruimte. Een aantal fruitbomen hebben zich in de loop van de afgelopen jaren ontwikkeld tot indrukwekkende monumenten. De zaailingen die we zo mogelijk met wortel en al verwijderen bieden we aan aan Stichting “meerbomen.nu”. De zaailingen krijgen elders in de regio een nieuwe standplaats. Het hout van grotere bomen en dode takken wordt gebruikt om houtrillen te maken en daar kunnen vogels, kleine zoogdieren en insecten weer van profiteren.

Voor kinderen is Abelstok een heerlijke plek om te spelen, te ravotten en in bomen te klimmen. En om met alle zintuigen de natuur te beleven.

Of je nu groene vingers hebt of gewoon graag buiten bent: iedereen is welkom! Doe mee, ontmoet andere natuurliefhebbers en ervaar hoe waardevol het is om samen concreet het verschil te maken voor de natuur dichtbij huis.

Kom je ook?
Neem dan je eigen mok voor koffie en of thee en voor de soep een kom en lepel mee.